معرفی و مقایسه و تعریف انواع پروموشن های فروش در محصولات مختلف

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۹ ثبت شده است

پروموشن فروش در حوزه محصولات تند مصرف

پروموشن فروش در حوزه محصولات تند مصرف

 

این متن حاصل گفتگو با استاد گرامی دکتر داود خسروی، در خصوص ارائه پروموشن فروش در حوزه صنعت محصولات تند فروش (صنایع غذایی) تنظیم‌ شده است.

 

پروموشن فروش در حوزه محصولات تند مصرف در شرایطی که شرکت های پخش با مشکلات کمبود نقدینگی و عدم تامین مواد اولیه دچار هستند راه مناسبی برای فروش نیست.

در این شرایط  فروشندگان باید به اهیمت روابط و ارتباط با مشتریان خود بیشتر تکیه کنند و از طرفی وابستگی فروش خود را به انواع پروموشن فروش اعم از اشانتیون محصولی، تخفیف ریالی و تناژی کمتر نمایند تا بتواند طعم واقعی فروشندگی را بچشند. 

امروز ما نیازمند به فروشندگان آگاه و با تجربه هستیم، فروشنده ای که فروش خود را به واسطه نمونه پروموشن و یا پروموشن در فروش به انجام می رساند به زودی از سازمان های فروش حذف خواهد شد.

 

پروموشن فروش در حوزه محصولات تند مصرف

چاشنی های فروش از دیدگاه بازاریابی

همه ما احتمالاً در خرید کالا تجربه دریافت هدیه و تخفیف ویژه را از فروشگاه‌ها داشته‌ایم،‌ و یا تبلیغات برندهای مختلف در سطح کسب‌وکارها از جمله بانکها،‌ سایت‌های هموار تخفیف و… شاهد بوده ایم.

امروزه استفاده از تکنیک‌ها، ابزارها، مشوق‌ها جزئی از علم بازاریابی شده است، که به آن چاشنی‌های فروش می‌گویند.

برای داشتن تصویر بهتری از چاشنی فروش ابتدا به معرفی اجزاء آمیخته‌های بازاریابی می‌پردازیم.

آمیخته‌های بازاریابی شامل ۱- محصول ۲- قیمت ۳- توزیع  ۴-ترویج است، که شرکت‌ها با استفاده از این ۴ عنصر می‌توانند تا حدودی موجب اثرگذاری بر شرایط بیرونی سازمان گردند.

همان‌طور که می‌دانیم شرکت‌ها با عوامل بیرونی از قبیل عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل قانونی، عوامل سیاسی،‌عوامل رقابتی،‌عوامل اقتصادی،‌عوامل تکنولوژی مواجه هستند این عوامل بر روی ذهنیت و خرید مشتری تأثیر می‌گذارد.

 

منبع : سایت http://keshavarzfazl.com

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

استراتژی های بازاریابی کوپنی

استراتژی های بازاریابی کوپنی:

تخفیف دهید تا درآمد بیشتری داشته باشید.

خریداران کمی هستند که با پرداخت هزینه کامل محصولات و سرویس ها در هنگام خرید آنلاین راحت کنار بیایند. با وجود تعداد بیشماری از فروشنده ها که تخفیف ها و کوپن های دیجیتالی ارائه می دهند، احتمال این وجود دارد که این کوپن ها و کدهای تخفیف برای خرید بعدی آنلاین شما هم وجود داشته باشند.

خرده فروش ها دائما این کوپن و تخفیف ها را به استراتژی های بازاریابی خود اضافه می کنند تا فروش و نرخ تبدیل را بالا برده و همچنین وفاداری و ماندگاری مشتری ها را افزایش دهند.

” همانطور که تخفیف ها برای مشتری ها جذاب هستند، کوپن های دیجیتال می توانند وسیله ای برای افزایش تعداد طرفداران و فالوئرهای شما در رسانه های اجتماعی شوند و لیست بازاریابی ایمیلی شما را گسترش دهند.”

خریداران آنلاین کارکشته و مطلع می دانند چطور از تخفیفات و کوپن ها و سایر پیشنهادات استفاده نموده تا در هزینه ها صرفه جویی نمایند. برای فروشنده ها این به معنای فروشی با سود کمتر می باشد.

ولی بازاریاب ها هر ساله استفاده از کوپن های دیجیتال را افزایش می دهند (امسال هم ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است) تا با تقاضای روزافزون مصرف کننده های آنلاین که از طریق دستگاه های موبایل خود خرید می نمایند همخوانی داشته باشند.

سوالی که مطرح است این است که با استفاده از کوپن های دیجیتال در استراتژی های بازاریابی، فروشنده ها چطور به سودی می رسند؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

کوپن دیجیتال چیست؟

کوپن های دیجیتال تخفیف ها و پروموشن هایی هستند که توسط فروشنده ها به مشتری های کنونی و بالقوه ارائه می شوند. کوپن های دیجیتال در اکثر اوقات به هدف ترغیب یک مشتری ها برای خرید در وبسایت فروشنده با ارائه درصد خاصی تخفیف، ارسال رایگان و یا تخفیفات دیگر ارائه می شوند.

 

- ۹۰ درصد مشتری ها از کوپن ها استفاده می نمایند.

مصرف کننده ها عاشق این هستند که حس کنند محصولی را با تخفیف خریده اند. این حس مثبتی است که حتی اگر خیلی برای آنها سودآور نباشد ولی چون می دانند که تخفیفی در کار است رغبت بیشتری برای خرید خواهند داشت.

۲- ارزش کوپن های دیجیتال استفاده شده تا سال ۲۰۲۲ به ۹۰ درصد میلیارد دلار خواهد رسید.

تلاش های بسیار زیادی شده است که استفاده از کوپن های تخفیف راحت تر و سریعتر باشد. اعطا کردن یک تجربه خرید ایده آل نهایت هدف فروشنده ها می باشد. شهرت و کسب اعتماد به عنوان یک فروشنده به همین مورد بستگی دارد.

با پیشرفت های روزافزون در طراحی اینترفیس (ظاهر کاربری) برای دستگاه های موبایل، استفاده از کوپن ها افزایش خواهد یافت چون مشتری های بیشتری به سمت استفاده از دستگاه موبایل برای خریدهای خود روی آورده اند.

۳- ۶۳ درصد مشتری ها انتظار کوپن های بیشتری دارند.

در واقع نمی دانم آن ۳۷ درصد بقیه چرا انتظار کوپن ندارند. علاوه بر این، ارائه دادن کوپن به مشتری ها برای کشیدن آنها به سمت تجارت شما بسیار هزینه بر می باشد که آنها را ترغیب به خرید نماید و به مشتری های دائمی شما تبدیل کند.

۴- ایمیل هایی که کوپن تخفیف دارند ۴۸ درصد درآمد بالاتر نسبت به ایمیل ها عادی تبلیغاتی دارند.

 جای تعجب ندارد ایمیل ها تبدیل به ابزاری بسیار موثر برای ارائه محتوای شخصی در زمان مناسب شده اند. استراتژی های بازاریابی که شخصی سازی های ساده ای مانند پیشنهاد محصول یا سرویس براساس جستجوهای قبلی مشتری را ارائه می دهند، معمولا عملکرد بهتری از پیغام های ساده تبلیغاتی دارند.

 

منبع : سایت https://fbamap.com

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

کوپن تخفیف چیست؟

کوپن تخفیف چیست؟

 

کوپن تخفیف، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از سایت، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “کوپن تخفیف” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

• کوپن تخفیف، امتیازیست ویژه که سایت جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

• کوپن تخفیف، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

• میزان دریافت امتیاز کوپن تخفیف برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

• اگر در خریدهای قبلی امتیاز کوپن تخفیف کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از کوپن تخفیف در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج کوپن تخفیف مصرف نشود.

• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز کوپن تخفیف از زمان دریافت آن 30 روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف کوپن تخفیف، باید برنامه ریزی کنید.

 

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک 1 میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 20 امتیاز کوپن تخفیف به ارزش 20 هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف 20 هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید کوپن تخفیف دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز کوپن تخفیف بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی دیجی‌کالا و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت 800 هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت 50 هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از 20 کوپن تخفیف قبلی، امکان استفاده از 15 کوپن تخفیف برای کالای اول و 4 کوپن تخفیف برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 850 هزار تومان، 831 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول 17 کوپن تخفیف جدید و برای کالای دوم 4 کوپن تخفیف جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید 22 کوپن تخفیف در حساب شما موجود است. یعنی تا 22 هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر کوپن تخفیفی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا 30 روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

 

آیا امکان انتقال کوپن تخفیف به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال کوپن تخفیف بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از کوپن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای کوپن تخفیف خود سودمند سازید.

آیا می‌‏توان از کوپن تخفیف دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، کوپن تخفیف طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت کوپن تخفیف در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار کوپن تخفیف دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد کوپن تخفیف می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از کوپن تخفیف برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده کوپن تخفیف، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج کوپن تخفیف مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

آیا می‌توان در ازای کوپن تخفیف خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

کوپن تخفیف برای استفاده در سایت زیرو طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف زیرو، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، کوپن تخفیف خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

آیا کوپن تخفیف دریافتی خرید جدید به کوپن تخفیف‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری کوپن تخفیف دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر کوپن تخفیف دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از کوپن تخفیف‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از دیجی‌کالا دریافت کنید.

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، کوپن تخفیف تعلق نمی‌گیرد.

 

 

منبع : سایت https://zeroclients.ir

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

پروموشن و انواع آن (قسمت 1)

پروموشن و انواع آن (قسمت 1)

پروموشن و انواع آن : واژه پروموشن دارای معانی و مفاهیم بسیاری است این واژه در حوزه های مختلف معنی خاصی را دنبال می کند، در حوزه بازاریابی مفهوم پروموشن به عنوان ترویج و اشاعه ی یک برند است.
این عملکرد یکی از چهارجزء اصلی ترکیب بازاریابی و قانون p4 است . به طور کلی پروموشن به مجموعه ی عملیانی اطلاق می شود که با به کار بستن اقدامات و استراتژی هایی سعی در ایجاد انگیزه و اشتیاق لازم در مشتریان دارند تا از برند مورد نظر خرید کنند. لازم به ذکر است بدانید که پروموشن انواع مختلفی دارد که به عنوان روش های موثری در این زمینه به کار می رود تا میزان موفقیت برند شما را از هر لحاظ افزایش دهد.

کد تخفیف دیجی کالا

تبلیغات:

یکی از روش های موثر در پروموشن تبلیغات است که به تولید کنندگان و صاحبان برند اجازه می دهد به شکل مستقیم برای ایجاد گفتگو و بازاریابی وارد عمل شود این فرایند شامل پیام های تبلیغاتی است که به شکل ویژه کمپین هایی در رادیو، تلویزیون، شبکه های اجتماعی و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر همچنین وسایل نقلیه می شود. هدف استفاده از تبلیغات در پروموشن قرار دادن یک ایده خاص در ذهن مخاطبان یا فروش محصولاتی خاص است که این عملکرد از طریق یک رسانه واسطه صورت می گیرد.

 

فروش مستقیم:

بازاریابی یا فروش مستقیم نوع دیگری از پروموشن محسوب می شود. در این روش تولید کننده یا صاحب برند بدون واسطه از هیچ رسانه ای برای ارتباط با مشتریان کمک نخواهد گرفت .این متد شامل گفتگوی مستقیم با مشتریان بالقوه برای خرید خدمات و محصولات است.

ابزارهایی که در بازاریابی مستقیم استفاده می شود شامل تماس تلفنی یا ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین ،ایمیل های رسمی استفاده می شود. برای نمونه می توانیم به ایمیل مارکتینگ اشاره کنیم که بوسیله تماس با مشتریان یا ارائه ی حضوری به تک تک آن ها همچنین برگزاری جلسات حضوری با مشتریان احتمالی است که به عنوان یک راهکار برای تقویت قسمت بازاریابی مستقیم به شمار می رود.

 

پروموشن در زمینه فروش:

نوع دیگری از پروموشن محسوب می شود که در زمینه فروش فعالیت دارد و برای پیشبرد هدف خود از ابزارهایی مانند دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند که روشی موثر برای ایجاد گفتگو با مشتریان در مدت زمان مشخصی برای افزایش آگاهی آن ها از برند مورد نظر و متقاعد کردن مشتریان و جذب آن ها به سمت ایده و محصولات مورد نظر برای واکنش نشان دادن یا خرید کردن در انتها میزان تقاضای مشتریان توسط تیم ارزیابی می شود.

روابط اجتماعی و آگاهی عمومی: یکی از انواع کاربردی استفاده از پروموشن اجتماعی بودن و ایجاد روابط دوستانه با افراد جامعه با هدف تبلیغ یک ایده یا محصول است. که این عمل با به کارگیری یک رسانه برای رساندن اطلاعات به مصرف کننده انجام می گیرد. هدف اصلی در این روش این است که بوسیله ی یک رسانه قابل اعتماد و معروف مانند شبکه های اجتماعی پیام های برند را به مخاطبان مورد هدف که معمولا در محدوده ی دسترسی هستند است. این نوع پرموشن برخلاف تبلیغات می تواند رایگان باشد اگر چه می توانید از اقدامات هزینه بر برای سرعت دادن به این پروسه استفاده کرد.

 

 

منبع : سایت http://novinsampling.com

 

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

پروموشن و انواع آن (قسمت 2)

پروموشن و انواع آن (قسمت 2)

پروموشن و انواع آن : واژه پروموشن دارای معانی و مفاهیم بسیاری است این واژه در حوزه های مختلف معنی خاصی را دنبال می کند، در حوزه بازاریابی مفهوم پروموشن به عنوان ترویج و اشاعه ی یک برند است.
این عملکرد یکی از چهارجزء اصلی ترکیب بازاریابی و قانون p4 است . به طور کلی پروموشن به مجموعه ی عملیانی اطلاق می شود که با به کار بستن اقدامات و استراتژی هایی سعی در ایجاد انگیزه و اشتیاق لازم در مشتریان دارند تا از برند مورد نظر خرید کنند. لازم به ذکر است بدانید که پروموشن انواع مختلفی دارد که به عنوان روش های موثری در این زمینه به کار می رود تا میزان موفقیت برند شما را از هر لحاظ افزایش دهد.

 

کد تخفیف امروز دیجی کالا

تبلیغات نامحسوس:

یکی دیگر از متد هایی که در پرموشن بسیار موثر است استفاده از این روش است به این ترتیب که افراد به یک استودیو فیلم یا کارگردان مبلغی را پرداخت می کنند تا از محصول آن ها به شکل مشخص در فیلم یا سریال خود استفاده کند. لازم به ذکر است که بدانید تبلیغات نامحسوس مشابه تبلیغات و بخش هایی از پروسه اجتماعی شدن به شمار می رود. بخش مهمی از هدف این پروسه نمایش محصولات به مخاطبان با ایجاد حس واقع گرایی است.

 

اسپانسرینگ:

این نوع از پروموشن امکان دارد با انواع دیگر آن هم پوشانی داشته باشد، برخی از این روش ها شامل تبلیغات و افزایش آگاهی عمومی مردم می شوند.

تایید محصول، معنای این عبارت این است که صاحب برند یا تولید کننده از یک فرد مشهور تقاضا می کند که تا به وسیله یک متن نوشته شده یا ضبط شده محصول مورد نظر را تایید کند یا کاربرد آن را در یک پیام تبلیغاتی کوتاه به مخاطبان نشان دهند. اسپانسر شدن می تواند به عنوان یک حمایت مالی از یک فعالیت، رویداد؛ مسابقه یا سازمانی باشد که در ازای آن قرار دادن لوگو یا نام تجاری محصولات یا نمایش محصولات برند مورد نظر است. این عملکرد را به شکل ملموس در استادیوم های می توانید مشاهده کنید لوگوهای مختلف در استادیوم و تهیه یونیفرم و تیم ها و کفش ورزشکاران از یک برند خاص است.

 

باازاریابی چریکی:

استفاده از این نوع پروموشن شامل معرفی یک ایده خاص یا محصول با استفاده از یک پیام بازاریابی به شکل مستقیم است. لازم است بدانید در این نوع پروموشن هزینه های زیادی مثل تبلیغات در مقیاس گسترده صرف نمی شود. یک نکته ی مهم در ارتباط با بازاریابی چریکی وجود دارد که باید پیام مستقیم به وسیله ی یک روش نامتعارف، غیر قابل پیش بینی و خلاقانه به مخاطبان رسانده شود.

تا اینجا انواع اصلی پروموشن را برشمردیم اما اینکه شما تشخیص دهید کدام پروموشن برای کسب و کار یا بیزینس شما مناسب است شامل ملاحظات زیادی است. این موارد شامل نوع خدمات، محصولات ارائه شده، مخاطب هدف شما، میزان بودجه و همچنین مدت زمانی که قصد دارید برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان صرف کنید، در کنار این موارد شرایط جامعه نیز از عوامل بسیار موثر است که تعیین می کند کدام روش پروموشن مناسب کار شما است.

 

منبع : سایت http://novinsampling.com

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف