معرفی و مقایسه و تعریف انواع پروموشن های فروش در محصولات مختلف

۶ مطلب در فروردين ۱۴۰۰ ثبت شده است

پروموشن چیست و

پروموشن چیست و کدام یک از انواع آن می تواند فروش شما را چند برابر کند؟! https://virgool.io

پروموشن چیست ؟ به هر فعالیت بازاریابی که به مخاطب هدف اطلاع رسانی کند و او را برای خرید یا انجام یک عمل خاص ترغیب و متقاعد کند پروموشن گفته می شود. این نکته را فراموش نکنید که پروموشن یکی از چهار عنصر ابتدایی در مدل بازاریابی ۴P است.

هدف پروموشن چیست ؟

هدف پروموشن ایجاد و افزایش آگاهی، ایجاد علاقه و توجه در مخاطبان، افزایش فروش یا ترغیب به انجام عملی خاص توسط مخاطبان هدف است. البته برای فعالیت در این زمینه و پروموشن محصولات، ایده ها و راه های زیادی وجود دارد. در بازاریابی، انواع مختلفی از پروموشن وجود دارد که هر کدام از آن ها به عنوان استراتژی یا تکنیکی خاص در پروسه مارکتینگ و برندینگ به کار می روند.

۷ نوع اصلی پروموشن: عناصر استراتژی های مربوط به پروموشن

 

۱-تبلیغات

تبلیغات یک روش مشخص برای ایجاد گفت و گو با مخاطب در بازاریابی است که شامل پیام های تبلیغاتی یا به طور ویژه یا ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در رادیوو تلویزیون، شبکه های اجتماعی، بیلبورد ها و…می شود. هدف تبلیغات فروختن محصولی خاص یا قراردادن یک ایده ی به خصوص در ذهن مشتری، از طریق یک رسانه واسطه است.

نوع تبلیغات بسته به رسانه انتخابی شما ممکن است متفاوت باشد. از ساختارهای گرافیکی قوی معمولا در تبلیغات چاپی و بیلبورد ها یا تبلیغات اینترنتی استفاده می شود. از طرف دیگر، محتواهای صوتی تصویری در تبلیغات تلویزیونی و شبکه های اجتماعی تعاملی همراه با تبلیغات آنلاین به کار می روند.

 

۲- فروش مستقیم

فروش مستقیم که با نام بازاریابی مستقیم نیز شناخته شده است، نوع دیگری از پروموشن به حساب می رود که شامل گفت و گوی مستقیم با مشتریان بالقوه برای خرید محصول یا خدمات است. بر خلاف تبلیغات، در فروش مستقیم از هیچ رسانه دیگری به عنوان واسطه استفاده نمی شود.

در فروش مستقیم از ابزارهایی مانند ایمیل های رسمی، تماس تلفنی یا ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین استفاده می شود. به عنوان نمونه، ایمیل مارکتینگ، تماس با مشتریان یا ارائه حضوری به تک تک آن ها و برگزاری جلسات گروهی با مشتریان احتمالی راهکارهایی برای تقویت بخش فروش مستقیم یک برند به حساب می آیند.

 

۳- پروموشن در زمینه فروش

نوع دیگری از پروموشن، پروموشن در زمینه فروش می باشد که شامل استفاده از مارکتینگ یا دیجیتال مارکتینگ برای افزایش گفت و گو با مشتریان، در دوره مشخصی از زمان برای افزایش آگاهی آن ها از برند شما، جلب توجه آن ها به محصول یا ایده شما، متقاعد کردن آن ها برای خریدن یا واکنش نشان دادن و در نهایت ارزیابی تقاضای مشتریان در بازار توسط تیم است.

به عنوان مثال، یکی از تکنیک ها و فعالیت هایی که با هدف پروموشن در زمینه فروش انجام می شود، نشان دادن نمونه کارها به مشتریان احتمالی یا دادن سمپل های رایگان به آن هاست؛ شما می توانید اجازه دهید مشتریان ابتدا محصول غذایی جدید شما را به صورت رایگان امتحان کنند. هم چنین، شما می توانید یک چالش برای مصرف کنندگان ایجاد کنید و جایزه های جذابی را هم برای برندگان در نظربگیرید، با هر محصول یک بروشور رایگان از فعالیت هایتان در اختیار مشتری قراردهید، خدمات پس از فروش خود را تقویت کنید و متفاوت تر از دیگر برند ها عمل کنید، به مشتریان خود تخفیفات فصلی بدهید و با دادن مزایای هرچه بیش تر، وفاداری آن ها را نسبت به برندتان جلب کنید.

 

۴- روابط اجتماعی وآگاهی عمومی

اجتماعی بودن و داشتن رابطه ای دوستانه با جامعه با هدف تبلیغ یک محصول و ایده و با به کارگیری یک رسانه برای رساندن اطلاعات به مصرف کننده، یکی از انواع کاربردی پروموشن است. هدف اصلی این کار، رساندن پیام های برند به واسطه یک رسانه قابل اعتماد و مشهور، مانند شبکه های اجتماعی، به مخاطبان مورد هدف، که اغلب در محدوده قابل دسترس هستند، می باشد. برخلاف تبلیغات، این نوع از پروموشن می تواند رایگان باشد اگرچه می توان از اقداماتی هزینه بر، برای سرعت دادن به پروسه کار استفاده کرد.

راه های بسیار متنوعی وجود دارد تا یک بیزینس بتواند به رابطه اجتماعی مورد نظر خود با مردم برسد. از راه های مشهور و مقرون به صرفه می توان به انتشار مطلبی در روزنامه یا قراردادن محتوای مناسب در شبکه های اجتماعی اشاره کرد. به عنوان راهکارهای دیگر این زمینه می توان به برگزاری رویدادها و سمینارها، وبلاگ نویسی، اسپانسر شدن و یا شرکت در برنامه های تلویزیونی اشاره کرد. هم چنین، شما می توانید برنامه هایی که نیاز به مسئولیت اجتماعی دارند، مانند برگزاری یک رویداد خیریه را در روند کاری خود قرار دهید.

 

۵- تبلیغات نامحسوس

تبلیغات نامسوس نیز مشابه تبلیغات و بخش هایی از پروسه اجتماعی شدن می باشد. شما باید به یک استدیوی فیلم یا کارگردان تلویزیونی مبلغی پرداخت کنید تا از محصول شما به طور مشخص در فیلم یا سریال خود استفاده کند. اگرچه، برخلاف تبلیغات و اجتماعی شدن، قرارگیری محصول در اینجا منجر به نمایش کامل و بازاریابی مستقیم محصول می شود.

بخش مهمی از هدف این کار، نمایش دادن محصول به مخاطبان، همراه با حفظ احساس واقع گرایی است. در نظر داشته باشید که برای انجام این کار دو راه در مقابل شما قرار دارد: شما می توانید محصول را به صورت مخفیانه نمایش دهید تا در نظر بیننده یکپارچه با محیط به نظر برسد یا شما می توانید محصول خود را به صورت برجسته در معرض دید قرار دهید تا مخاطب یک دانش مستقیم از آن به دست آورد.

 

۶- اسپانسر شدن و تایید محصولات

اسپانسر شدن ممکن است با انواع دیگر پروموشن، مانند تبلیغات و افزایش آگاهی عمومی هم پوشانی داشته باشد. تایید محصول به این معناست که شما از یک فرد معروف می خواهید تا با یک متن نوشته شده یا ضبط شده، محصول شما را تایید کند یا این که کاربرد آن را در یک پیام تبلیغاتی کوتاه به مخاطبان نشان دهد.
اسپانسر شدن نیز به معنای حمایت مالی از یک رویداد، فعالیت، مسابقه یا سازمانی دیگر در ازای قراردادن لوگو یا نام تجاری شما یا نمایش محصولات است. برای مثال، احتمالا شما در استادیوم های ورزشی، لوگوهای مختلف اسپانسرها را مشاهده کرده اید یا اینکه به یونیفرم تیم ها و کفش های بازیکنان که از یک برند خاص تهیه می شوند توجه کرده اید.

 

۷- بازاریابی چریکی

این نوع از پروموشن شامل نمایش و معرفی یک محصول یا ایده یا یک پیام بازاریابی به صورت مستقیم است، منتها در این نوع از پروموشن ها هزینه ی زیادی مانند تبلیغات در مقیاس کلان صرف نمی شود. نکته ی دیگری که در مورد بازاریابی چریکی باید بدانید این است که در این روش قصد این است که پیام مستقیم توسط یک روش غیر متعارف، خلاقانه و غیرقابل پیش بینی رسانده شود.

بسیار خوب! شما با انواع اصلی پروموشن ها آشنا شدید، اما اینکه بدانید کدام نوع از پروموشن برای بیزینس شما مفید است نیاز به ملاحظات زیادی دارد.

مخاطب هدف شما، نوع خدمات و محصولات ارائه شده، میزان بودجه ی شما، مدت زمانی که قصد دارید در آن به نتیجه ی دلخواه برسید، شرایط جامعه و… عوامل بسیار مهمی هستند که تعیین می کنند کدام روش مناسب شماست.

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

پیشبرد فروش یا پروموشن برای فروش

پیشبرد فروش یا پروموشن برای فروش

پیشبرد فروش یا پروموشن برای فروش

پیشبرد فروش عبارتست از فعالیتهایی جهت برقراری ارتباط به منظور تلاش برای فراهم کردن ارزش افزوده برای کالا یا خدمت بمنظور فروش سریعتر و بهتر به مشتریان، خرده فروشها یا نیروهای فروش.

پروموشن فروش با استفاده از تکنیکهایی کوتاه مدت، روشهایی جهت ترویج محصول یا خدمت بکار می گیرد.

انواع روشهای پیشبرد فروش (sales promotion techniques)

 • پروموشن برای مصرف کننده
 • پروموشن برای معامله
 • پروموشن برای نیروهای فروش

  در این مقاله به دو مدل اول پرداخته شده است.

اهداف ترویج یا پیشبرد فروش:

 • ایجاد آگاهی نسبت به محصول
 • ایجاد علاقمندی
 • افزایش فروش در کوتاه مدت
 • جذب بیشتر مشتری
 • تشویق مشتریان برای خرید حفظ مشتری
 • افزایش خرید مجدد
 • کلید زنی یک فروشگاه (شروع فروش محصول در یک فروشگاه جدید)
 • خرید بیشتر
 • برقراری رابطه
 • فروش در فصلهای خاموش
 • نمایش محصول جدید
 • رقابت
 • افزایش هیجان مردم
 • دسترسی به اطلاعات بازار
 • تشویق جهت فروش یک محصول جدید

ابزارهای عمده جهت پروموشن مشتری:

 • نمونه ها و سمپلهای رایگان: بدین صورت که سازمان سمپلها و نمونه های رایگانی از محصولاتش را از طریق ایمیل، فروشگاه های خرده فروشی یا وصل  کردن به مجلات در اختیار مردم قرار می دهند.
 • کوپن یا بلیط:

اصولا برخی سازمانها در کنار محصولاتشان، برای مشتریان کوپن قرار می دهند، یا در مجلات و روزنامه های تبلیغاتی کوپن خرید قرار می دهند.

برای مثال مجموعه هایپر استار کوپنهایی برای خریدهای بالای 100 هزارتومان قرار داده بود، که در صورت خرید بالای 100 هزارتومان، دفعه بعد از 10% از مبلغ خریدشان را تخفیف می گیرند.

 • تخفیفات: ایجاد درصد تخفیف محصول برای مشتریان.
 • یکی بخر، یکی ببر
 • پیشنهادات کومبو: بسته های کومبو بسته هایی هستند که در آن دو محصول در کنار هم قرار داده شده، و مشتری با پرداخت مبلغی هر دوی آن محصولات را می خرد.

پروموشن برای معامله:

 • تخفیف قیمتی: این یک نوع تخفیف مستقیم است که نسبت به خریدی که افراد در یک دوره زمانی خاص می کنند، تخفیف خاصی شاملشان می شود. جایی را دیدم که برای ساعات خلوتی خود درصد تخفیف قرار داده بود.
 • کمک هزینه: از این روش شرکتهایی مثل الجی و سامشونگ بسیار استفاده کرده اند و خصوصا در فلهای خاصی طرح های متفاوتی می گذارند، که روی برخی محصولاتشان کمک هزینه خرید محصولات دیگر نیز داده می شود.
 • محصولات رایگان: برای تعداد خرید بالا یا خرید محصولی با خصوصیت خاص (مثلا سایز یا مزه کم فروش) تعدادی اضافه بر خرید قرار دهید.
 • نمایش POP: این ابزاری اضافی برای پیشبرد فروش است که توسط شرکت به خرده فروشها جهت افزایش فروش داده می شود.برای مثال نشانه ها و علامات خارجی، نمایش روی پنجره ها، قرار دادن کانتر در فروشگاه ها، نمایش محصول
 • فشار پولی: دادن یک کمیسیون یا حق العمل اضافی به خرده فروشها جهت فشار برای فروش محصول- برای مثال نوکیا به خرده فروشان، به ازای فروش 5 پک موبایل 2% اضافی می داد.

مزیتهای پیشبرد فروش یا پروموشن فروش

 • افزایش اعتماد مشتری برای خرید
 • افزایش نگهداری و ابقاء مشتری
 • افزایش تکرر خرید
 • افزایش خریدهای کوتاه مدت
 • افزایش  انتخاب برند
 • فراهم کردن نتایج  با سرعت بیشتر

معایب پروموشن فروش:

 • عواقب خطرناک در بلند مدت
 • صدمه زدن به تصویر برند در ذهن مشتریان
 • کاهش اثرگذاری بر مشتری
 • افزایش فاکتورهای ریسکی
 • کاهش در عامل سود

مثال:

نایک یک تخفیف 40 درصدی بر روی کلیه ی محصولاتش گذاشت:

اهداف از این پروموشن:

 • افزایش مشتریان جدید
 • افزایش فضای در مغازه ها
 • اما هدف دیگر نایک از این کار خارج کردن موجودی قدیمی بمنظور ورود محصول جدید بود
 •  

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

پروموشن چیست

پروموشن چیست

پروموشن چیست

پروموشن چیست؟

مجموعه ای از عناصر ترویجی است که سازمان برای ارتباط با مشتری فعلی یا بالقوه خود، در مورد محصولات یا خدمات خود استفاده می کند. پروموشنها می توانند در جهات مختلف و برای هدفگیری افراد مختلفی چون مشتری نهایی، خرده فروش، عمده فروش یا توزیع کننده، یا هر دو صورت گیرد. اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم پروموشن به مجموعه آفرهایی که در مورد محصولات یا خدمات خود به مشتری می دهید تا نظر وی را نسبت به خرید و امتحان برند شما جلب کند گفته می شود که اصولا در مقایسه با زمان های معمول فروش بسیار ترغیب کننده تر می باشند و در ضمن برای مدت کوتاهی پابرجا می باشد، گفته می شود.

پروموشن برای موفقیت سازمان شما اساسی است، چرا که بدون پروموشن مشتریان بالقوه در مورد وجود و یا مزایای محصول یا خدمات شما اطلاع پیدا نخواهند کرد.

تصمیم مهمی که سازمانها برای تصمیم گیری در مورد پروموشنشان با آن روبرو هستند این است که بر استراتژی فشار یا کشش تمرکز کنند.

در استراتژی کشش یک سازمان محصول خود را برای عمده فروش ترویج می دهد، عمده فروش آن را برای خرده فروش ترویج می دهد، و خرده فروش آن را برای مشتری نهایی ترویج می دهد. فروش شخصی یا پروموشنهای تجاری مثالهایی از این ابزار ترویج هستند.

در استراتژی فشار، اهداف پروموشنها متوجه مشتریان نهایی هستند، بدین شکل که مشتریان تقاضای خاصی دارند و شما هم از طریق سیستم توزیعتان، محصول خود را از طریق فشار به آنها ارائه می کنید. پروموشنهای مصرف کننده و تبلیغات از رایجترین ابزارهایی هستند که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

خواه شما برای ترویج خود از رویکردهای کشش یا فشار استفاده کنید، شما باید چند فاکتور اساسی دیگر را نیز به حساب بیاورید تا بفهمید که از چه عناصر ترویجی باید استفاده کنید و یا اینکه از هریک از آنها در آمیخته بازاریابیتان چقدر استفاده کنید؟

این فاکتورها عبارتند از سایز و تمرکز بازار هدف شما

نیازهای اطلاعاتی مشتریان، بودجه پروموشن و هزینه هر عنصر تبلیغاتی.

عناصر تبلیغاتی:

پنج عنصر تبلیغاتی مهم در توسعه برنامه تبلیغاتی سازمان عبارتند از:

تبلیغات، فروش شخصی، روابط عمومی، پیشبرد فروش و بازاریابی مستقیم.

تبلیغات، فروش شخصی و پیشبرد فروش از روشهای غیر شخصی هستند در حالیکه فروش شخصی و بازاریابی مستقیم از روشهای مستقیم هستند. یک برنامه تبلیغاتی و پروموشنال موثر نیازمند ترکیب خوبی از عناصر ارتباطی شخصی و غیر شخصی است.

تبلیغات

 • تلویزیون

 • رادیو
 • مجله
 • روزنامه
 • ایمیل مستقیم
 • بیلبورد
 • صفحات زرد
 • اینترنت
 • تبلیغات طبقه بندی شده

فروش شخصی (استفاده از پروموتور)

این حالت بیانگر زمانی است که در کسب و کار از افراد (نیروهای فروش) استفاده می شود تا با ملاقات رو رد رو با مشتری، به وی محصول را بفروشند. در واقع این روش ترویج محصول از طریق ظاهر، ویژگیها و دانش تخصصی در مورد محصول است. هدف پروموتورها در این روش متقاعد و تشویق کردن مشتری به خرید یا حداقل معرفی محصول است.

روابط عمومی و انتشار

در واقع منظور از این قسمت، جریان اطلاعات با هدف افزایش آگاهی عموم در مورد آن موضوع خاص است.

پروموشن فروش

 • ابزارهای پروموشن فروش با هدفگیری مصرف کنندگان
 • ابزارهای پروموشن فروش در جهت تجارت

بازاریابی مستقیم

 

 جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه پروموشن توصیه می کنیم حتما مقالات زیر را مطالعه نمایید 

انواع پروموشن

10 تا از معروفترین انواع پروموشنهای فروش

معایب پروموشن فروش

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

انواع پروموشن

انواع پروموشن

انواع پروموشن

پروموشن شامل تمام فعالیتهایی می شود که جهت تشویق و تاثیر گذاری بر مردم طراحی شده اند تا زمانی که در حال تصمیم گیری برای خرید هستند، بر تصمیمشان تاثیر بگذارد. پروموشن تشکیل شده است از  تبلیغات و انتشار و پروموشنهای فروش.

انواع پروموشن:

 • تبلیغات (advertising)

انتقال  اطلاعات غیر شخصی از طریق رسانه های جمعی.

 • انتشار (publicity)

  انتشار پروموشن از طریق دادن اخبار آن در روزنامه ها، مجلات و تلویزیون.

 • پروموشن فروش (sales promotion)

تمام اشکال برقراری ارتباط که در تبلیغات و فروش شخصی یافت نمی شوند از جمله ایمیل مستقیم، کوپن ها، تخفیفهای حجمی خرید، سمپلینگ، تخفیف حضور، نمایشگاه ها، قرعه کشی ها، کمک هزینه های تجاری، همچنین سمپلها و نمایش نقاط خرید که در طراحی یک طرح پروموشنال کمک می کنند

موقع استفاده از هر یک از این روشها باید چندین سوال از خود بپرسید:

 • آن کار برای رسیدن به چه هدفی استفاده شود. آیا امکان رسیدن به بیش از یک هدف با استفاده از روش مذکور وجود دارد؟!!! اما مهم تر از همه پیشنهاد می شود که شرکت یا سازمان مشتریان خود را هدف بگیرد یا ریسک عدم تمرکز را کم کند.
 • چه باید گفت؟
 • از چه معیارهایی برای اندازه گیری موفقیت استفاده کنیم؟

پیشنهاداتی برای پروموشن ارزان قیمت:

برخی از روشهای موثر، اثر بخش و ارزان پروموشن عبارتند از تبلیغات از طریق:

 • فروش شخصی
 • نمایش محصول
 • ایمیل مستقیم
 • کارت ویزیت
 • لیست صفحات زرد
 • سمینارها
 • مسابقات
 • بروشورها
 • بنر روی شیشه ها (در ها و پنجره های شیشه ای)
 • کارت تبریک
 • بیانیه
 • اسپانسر شدن برای تیمهای ورزشی
 • جشنهای خانگی
 • خدمات قومی-صحبت با لهجه های آنها

البته یکی از بهترین پروموشنها "تعریف دهانی" است.

اهداف پروموشن:

اهداف پروموشن باید واضح بیان شوند و قابل اندازه گیری باشند. آنها به همان اندازه که باید مطابق با استراتژیهای بازاریابی باشند و رقابتی باشند، بایستی مطابق با اهداف شرکت یا سازمان نیز باشند. اهداف باید برای محصولات و وضعیتهای مختلف، متفاوت و متناسب باشند.

برای مثال، تولید کننده باید از پروموشنهای متفاوتی در برابر پیمانکار و عمده فروش استفاده کند. زمانیکه برای یک پیمانکار پروموشن می گذارد، باید به گونه ای این پروموشن را بگذارد تا بواسطه ی آن چیزی  را که آرزو می کند پیمانکار برای عمده فروش فراهم کند، فراهم شود.

زمانی که پروموشن را برای یک عمده فروش می گذارد، تولید کننده فقط به این خاطر این پروموشن را می گذارد که عمده فروش آن محصول را از او خرید کند.

5 مدل هدف برای فعالیتهای پروموشنال:

 1. برای فراهم آوردن اطلاعات (مثلا بررسی نظرات و بازخوردهای گروه هدف نسبت به محصول)
 2. برای افزایش تقاضا
 3. برای ایجاد تمایز برای کالا
 4. برای برجسته کردن ارزشها و خصوصیات محصول
 5. برای ثبات فروش

استراتژی برای پروموشن:

زمانی که تولید کننده تمام ابزارهای پروموشنال احتمالی را بررسی نمود، وی باید با تدبیر استراتژی پروموشنال نیز اتخاذ کند. یک استراتژی پروموشنال باید موارد زیر را پاسخ دهد.

 • هدف پروموشن چیست؟
 • چه نوع پروموشنهایی باید استفاده شود؟
 • پروموشن باید چه تاثیراتی بر مشتری بگذارد؟
 • چه پروموشنی کار م کند؟
 • چه پروموشنی کار نمی کند؟
 • هزینه های پروموشن در برابر مزایای آن چه هستند؟      http://idehbank.com/

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

معایب پروموشن فروش

معایب پروموشن فروش

معایب پروموشن فروش

معایب پروموشن های فروش

حتما شما هم در مورد مزایای پروموشن فروش شنیده اید، اگر بخواهیم در یک جمله پروموشن فروش را توصیف کنیم، باید بگوییم که یک ابزار موفق و اثربخش برای بدست آوردن فروشها و نتایجی سریع و در بازه زمانی کوتاه است.

البته ناگفته نماند که پروموشن های فروش همانقدر که در مورد محصولات موفق و با کیفیت، تاثیر مثبتی دارد، اگر در مورد محصولات بد اجرا شود، تاثیر بسیار مخربی خواهد داشت، همین امر در مورد روشهای بد بازاریابی هم صدق می کند.

بنابراین در استفاده از این ابزار موثر بایستی دقت عمل زیادی به خرج داد تا از معایب و مضرات کاربرد نادرست پروموشن جلوگیری شود.

برخی معایب یا مشکلات پروموشن های فروش عبارتند از:

١- پروموشن و افزایش حساسیت قیمتی

پروموشن ها می توانند باعث شوند که در زمانهای غیر پروموشن برخی افراد از خرید خودداری نمایند، آنها منتظر زمانهای پروموشن می مانند ، این موضوع حتی در مورد برندهای معروف که حتی وفاداری مشتری بالایی دارند نیز صدق میکند.

این امر باعث می شود تا فروش روتین و معمول در قیمت بازار کاهش یابد و در نتیجه حاشیه سود حتی در فصل فروش کاهش یابد.

٢- پروموشن ممکن است بر تصویر کیفیت تاثیر مخرب بگذارد.

اگر پروموشن در مورد کالایی کم و نادر باشد، ایجاد پروموشن می تواند موجب کاهش اعتماد مردم و بدگمانی شود. مثلا می تواند موجب شود که افراد به کیفیت شک کنند، یا اینکه تصور کنند کالا دیگر به روز نیست و به همین علت کاهش قیمت پیدا کرده. بنابراین در چنین مواقعی در مورد پروموشن و حتی تبلیغ آن دقت کنید.

٣- حمایت ضعیف خرده فروش از پروموشن کالا

گاهی ممکن است مغازه دار، خرده فروش یا حتی فروشگاه زنجیره ای به علتهای مختلفی از جمله کسادی بازار، نداشتن جای کافی برای چیدمان تعداد زیاد محصول، عدم اطمینان از فروش تعداد زیاد محصول، یا حتی اعتقاد به اینکه انرژی مورد نیاز برای فروش بر اساس آن پروموشن بیش از سود آن خواهد بود، تمایلی به همکاری با تولید کننده و پروموشن فروش نخواهد داشت و همین موضوع می تواند موجب اجرای ضعیف آن پروموشن شود.

٤-جهت گیری کوتاه مدت پروموشن:

پروموشن ها به علت هزینه بالا و حاشیه سود پایینی که دارند در مدتهای کوتاهی انجام می شوند، و قرار است در یک مدت کوتاه افزایش قابل توجهی را مشاهده کرد، اما گاهی همین مدت زمان کوتاه، بر فروش و بازار بلند مدت محصول ممکن است تاثیر بگذارد و همینطور ممکن است در طولانی مدت بر تصویر کیفیت محصول تاثیر بگذارد.

و اما در ادامه برخی از مزایای پروموشن را هم معرفی می کنیم.

مزایای پروموشن: 

 • نگرش تحریک مصرف کنندگان نسبت به محصول
 • ایجاد انگیزه بهتر برای خرید
 • انگیزه مستقیم به اقدام فوری
 • این روش انعطاف پذیر است و می توان آن را در هر یک از مراحل معرفی محصول استفاده کرد.

این مقاله ادامه دارد، منتظر باقی موارد در روزهای آتی باشید....

 

جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه پروموشن توصیه می کنیم حتما مقالات زیر را مطالعه نمایید 

پروموشن چیست

انواع پروموشن

10 تا از معروفترین انواع پروموشنهای فروش

منبع :

http://www.drypen.in/sales-promotion/disadvantages-of-sales-promotion.html

 

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف

معروفترین پروموشن های فروش و تخفیف کالا

10 تا از معروفترین انواع پروموشن های فروش

زمانیکه شما برای فروشگاه خود نیاز به تبلیغات یا استفاده از پروموشن دارید، از کجا مطمئن می شوید که راهی که انتخاب می کنید درست است؟ آیا برای آنچه باید انجام دهید یا زمان انجام آن در تکاپو هستید؟ در اینجا 10 تا از معروفترین پروموشنهای فروش آورده شده است تا به شما کمک کند در مسیر درست قرار گیرید.

1) محصولات تخفیف دار:

تخفیف محصول معروفترین روش پروموشن فروش است. مشتریان عاشق این هستند که در معامله دخالت کنند، بنابراین این تخفیفات این حس را به آنها می دهد که در معامله دخالت کرده اند و برده اند. زمانی که می خواهید برای انتخاب روش پروموت یا پروموشن تصمیم بگیرید

به این فکر کنید که چه چیزی برای مشتریان بیشتر جذاب به نظر می رسد. همیشه برای خود یک حد پایین داشته باشید و مطمئن شوید که همیشه حراج ندارید، چون در غیر اینصورت مردم این را به عنوان یک نرم همیشه از شما انتظار خواهند داشت.

 • مطمئن شوید که تخفیفتان جذاب است.
 • برای خود حد پایینی در نظر بگیرید.
 • این کار را برای یک مدت طولانی انجام ندهید.

 

2) حمل و نقل رایگان/ برگشت/ مرجوع کردن رایگان

بررسی ها نشان داده اند که 80% مردم مایلند از آمازون خرید کنند، اگر هزینه حمل رایگان را پیشنهاد دهد. 66% از وی خرید می کنند اگر پیشنهاد تحویل تا یک روز را بدهد و 64% خریداری می کنند اگر پیشنهاد دهد که برگشتی یا مرجوعی اش رایگان است. حمل و نقل و مرجوع کردن رایگان به مشتریان حس امنیت می دهد، حسی که آنها حتی اگر محصول را نخواهند ضرر نمی کنند.

اگر شما نگران حاشیه سود خود هستید، بنابراین شما می توانید هزینه حمل را به برخی محصولات خود اختصاص دهید و یا بگونه ای هزینه ی حمل را در محصول لحاظ کنید، یا اینکه هزینه حمل رایگان را زمانیکه مشتری بیشتر از یک مقدار خاص خرید کند، پیشنهاد دهید.

 • حمل رایگان/ برگشت رایگان برای مشتری امنیت ایجاد می کند.
 • خدمت را بی زحمت جلوه می دهد.
 • هزینه ی حمل را در مجصول خود بگنجانید.

3) حراج موقت یا محدود

حراج موقت پیشنهادی است که تنها برای یک دوره زمانی محدود پیشنهاد می گردد و راه بسیار خوبی است برای ایجاد حس اضطرار برای خرید مشتری. بسیاری از خرده فروشان از این استراتژی برای فروش محصولات بیشتر در یک مدت خاص و خلاص شدن از شر موجودی اضافی یا موجودی زیاد می شوند. آمارها نشان می دهند که 56% کسب و کارها موافقند که کمپینهای حراج موقت، از کمپینهای عادی موفق تر می شوند. موفقترین حراجهای موفق آنهایی هستند که خیلی طولانی نباشند.

 • بازار حراج موقت خود را با علامات قابل تشخیص بصری، ایجاد کنید.
 • دوره زمانی کوتاهی را برای حراجتان در نظر بگیرید.
 • با استفاده از ایمیل یا رسانه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید.

4) بیشتر خرید کنید، بیشتر پس انداز کنید:

این نوع از معامله دامی است برای مشتری شما تا مقدار و تعداد بیشتری از موجودی شما بخرد، بنابراین به نوعی یک معامله ی برد-برد است. همیشه تعداد زیادی از مشتریان بالقوه در بازار وجود دارد که محصول شما را می بینند و می خواهند که خرید کنند، اما به خاطر قیمت آن احساس گناه می کنند و از خرید ممانعت می کنند. به آنها تخفیف بدهید اما به شرط آنکه بیشتر خرید کنند. با این کار برای برخی مشتریان برای اینکه در مسیر شما قرار بگیرند، دام گذاشته اید. شما نباید یک آفر خیلی بزرگ به مشتریانتان بدهید، تنها مطمئن شوید که پیشنهادتان به اندازه ی کافی برای بازدید کنندگان جذاب است.

 • دامی برای مشتری
 • احساس گناه مشتریان بابت پرداخت پول بیشتر
 • کمک به فروش بیشتر موجودی

5) دادن محصول/ هدایای مارکدار

بیایید و صادق باشیم، هر کسی اجناس رایگان را دوست دارد، بنابراین این واقعا یک پروموشن خوب است. این پروموشن نه تنها به مشتریان بالقوه فرصتتست محصولات شما را می دهد، بلکه آنها را تشویق به خرید آنها نیز می کند. اگر محصولات شما چیزهایی نیستند که بتوانید به دیگران بدهیدبنابراین در مورد برخی برندهای خود فکر کنید که می توانید در کنار محصول دیگری به صورت پیشنهاد ویژه و بصورت رایگان بدهید.  این هدیه حتی می توانید محصول خودتان نباشد بلکه کالایی باشد که برند شما بر روی آن زده شده است، مثلا آهنربا یا خودکار و ... .

 • اجازه دهید مشتری محصول شما را تست کند.
 • کاری کنید که برند یا نام تجاری تان به یاد ماندنی شود و طرف آن را زیاد ببیند.
 • یک ارزش یا دلیل برای خرید ایجاد کنید.

6) امتیاز وفاداری

جایزه دادن به مشتریان، آن هم به علت وفاداریشان، به شما کمک می کند تایک پایگاه سخت از مشتریان وفادار تشکیل دهید.ایجاد یک سیستم خوب خدمات مشتریان برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است و یک سیستم امتیاز وفاداری تشکیل دهید و آن را به عنوان پروموشن به مشتریان خود پیشنهاد دهید. برای آنها یک کارت مجازی راه اندازی کنید، بگونه ای که مشتریان با هر خریدشان امتیاز بگیرند و سپس به ازای امتیازاتشان تخفیف یا هدیه  بگیرند.

 • یک پایگاه مشتریان وفادار بسازید.
 • رضایت مشتری را افزایش دهید.
 • برای مشتریان یک سیستم وفاداری ایجاد کنید بگونه ای که وفادار بمانند و به سمت شما بازگزدند.

7) دادن کوپن:

این روش متفاوت دیگری برای تخفیف دادن است. برای مشتریانتان کوپنهای مجازی بفرستید بگونه ای که پروموشن را بسیار انحصاری و منحصر بفرد ببینند و   همچنین باعث می شود مشتریان حتی حتما از فروشگاه اینترنتی شما نیز دیدن کنند.به فرستادن کوپن برای مشتریانی که بیش از یک مقدار خاصی خرج کرده اند فکر کنید. یا حتی این کوپن را برای بازدیدکنندگانی بفرستید که تجربه ی بدی در زمینه خدمات مشتریان داشته اند تا تلاش کنید آنها را به مشتریان خرسند تبدیل کنید.

 • پروموشن انحصاری و منحصر بفرد بنظر می رسد.
 • شاد نگه داشتن  مشتریان
 • پیشنهاداتی برای بازگرداندن مشتریان ناراضی و تبدیل آدمها به مشتریان راضی.

8) رقابت

بهترین چیز در مورد برگزاری رقایت این است که در آن شما تنها یک جایزه می دهید، اما در عوض به چیزهای زیادی دست می یابید. از این روش به عنوان یکی از انواع معروف پروموت محصول استفاده کنید.!!! این روش نه تنها باعث می شود که شما به پروفایل مشتریان دست یابید بلکه باعث می شود شما ایمیل آنها را هم بدست آورید. همچنین در طول رقابت امکان اینکه مشتری به محصول علاقمند شود نیز وجود دارد.

 • روشی برای بدست آوردن ایمیل افراد
 • کمک به شما برای دستیابی به پروفایلها
 • به عنوان یک بوق و صدا در رسانه های اجتماعی به صدا درآورده می شود.

9) پروموشنهای تعطیلات

یک دلیل وجود دارد که پروموشنهای زمان تعطیلات بسیار موفقند و آن دلیل هم این است که مشتریان همیشه دوست دارند در زمان تعطیلات بیشتر پول خرج کنند، بنابراین این زمان فرصت خوبی برای شماست تا برندتان را بیشتر بلد کنید و به مردم نشان دهید و نیز بیشتر بفروشید. در این زمان می توانید با تخفیفات و یا همرنگ شدن با تم تعطیلات، خود را به مشتری نشان داده و فروش بیشتری بدست آورید.

 • نیاز نیست که تخفیفات عظیمی پیشنهاد دهید.
 • در زمان پروموشنتان خلاقیت به خرج دهید.
 • شما در زمان تعطیلا بیشتر خواهید فروخت.

10) قیمت مطابق وعده

این روش اخیرا به عنوان یکی از راه های ارتقاء برند شناخته شده است و بیشتر هنگامی کارساز است که شما رقبای زیادی دارید.. این به مشتریانتان اطلاع می دهد که در چه مکانهایی می توانند محصولات شما را ارزانتر بخرند و در عین حال در هنگام خرید به آن قیمت و تخفیف اطمینان داشته باشند. و این روش هم یکی از روشهای ایجاد پایگاه مشتریان است.

 • یه شما کمک می کند تا در سر دسته رقابت قرار گیرید.
 • برای شما مشتری وفادار ایجاد می کند.

منبع : http://idehbank.com

 

توجه :

شما میتوانید به سایت لاچو مراجعه کرده و کالاهای زیر را در دسته بندی های مختلف ببینید

معیار گلچین شدن کالاها میزان فروش و میزان رضایت خریداران و درصد تخفیف بالا است :

 

لوازم آرایشی:

1- رژ گونه

2- بالم لب

3- پنکیک

4- پاک کننده آرایش

5- رژ لب

 

لوازم بهداشتی:

1- مسواک

2- خمیر دندان

3- رول ضد تعریق

4- شامپوی زنانه

5- صابون شستشو

 

زیورآلات زنانه:

1- دستبند زنانه

2- پابند زنانه

3- گوشواره زنانه

4- ست زیورآلات زنانه

5- انگشتر زنانه

 

اکسسوری زنانه:

1- بند عینک زنانه

2- کلاه زنانه

3- دست کش زنانه

4- کش مو

5- جا سوئیچی

 

مد و پوشاک :

1- چادر مشکی زنانه

2- روسری زنانه

3- تاپ زنانه

4- شومیز زنانه

5- شورت زنانه

 

 

و سایر کالاهای پر فروش و تخفیف خورده به همراه نقد و بررسی کالاها

 

 در سایت : لاچو    www.lacho.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
معرفی و مقایسه انواع پروموشن های تخفیف